top of page

В Україні лікують краще, ніж за кордоном

Історія 67-річного Богдана Івановича Пархуця зі Львова – той випадок, коли вчасно зроблена операція на серці дозволила не просто врятувати людину від інфаркту, а й помітно покращити якість її життя.

«Лікарі кажуть, що мені пощастило, бо вчасно пішов до лікарні, вчасно помітили катастрофу із судинами серця і вчасно зробили необхідне за таких умов #коронарне_шунтування. Тобто я не доходився до інфаркту, а отже серцевий м’яз не пошкоджений, і тепер, коли завдяки нашитим шунтам кровоток у міокарді повністю відновлено, серце оживе і запрацює на повну», – розповідає Богдан Іванович.

Богдан Іванович Пархуць, Львів

«Вам допоможе тільки коронарне шунтування»

Усе, що трапилося менш ніж за два останні місяці, чоловік називає долею. «Можна сказати, що в лікарню я пішов випадково. Я не дуже часто навідувався до докторів, і серце ніколи не турбувало. Коли почався якийсь дискомфорт у грудях, я подумав, що застудився. Пам’ятаю, що ще намазався якоюсь маззю розігріваючою. Але щось підказало сходити послухатися до терапевта, а там зробили кардіограму і зразу ж сказали, що потрібна коронарографія – процедура, яка дозволяє оцінити стан судин серця. Виявилося, що із судинами біда. Лікар сказав, що мені вже допоможе тільки коронарне шунтування. І причому зробити його слід протягом місяця, щоб не допустити інфаркту. Бо – і це була дуже добра новина – інфаркту в мене ще не сталося, вдалося “спіймати“ проблеми із серцем за крок до катастрофи», – згадує початок свого лікування Богдан Іванович.


Обирали між Бельгією та Україною

Тільки-но діти дізналися, що батьку треба операція на серці, заходилися шукати клініки. Розглядали багато варіантів: і декілька українських кардіоцентрів, і закордонні. Консультувалися, зокрема, з кардіохірургами в Бельгії, де живе донька Богдана Івановича. Поки діти вели свої перемовини, Богдан Іванович згадав, що одному з його приятелів кілька місяців тому теж зробили коронарне шунтування, і подзвонив розпитати, як воно після втручання. «І от якраз від Івана Івановича дізнався, що в Києві в лікарні “Добробут“ кардіохірург Олександр Бабляк робить такі операції не через великий розріз грудної кістки, а через малий – між ребрами. Товариш нахвалював і саму операцію, і лікаря, і клініку. Казав, що дуже добре почувається і радив їхати оперуватися саме сюди», – каже пацієнт.


Можливість зробити все мініінвазивно і швидко повернутися до активного життя зацікавила чоловіка. Він розповів дітям, а ті зв’язалися з бельгійцями, щоб спитати, чи не роблять такі операції в них. Закордонні лікарі сказали, що це щось фантастичне, і досі у світі коронарне шунтування проводять звичним способом. «Почувши це, я подумав: “Ні, хлопці, якщо ви навіть не чули про таке, тоді я до вас не поїду“. І обрав “Добробут“. Тим більше що операція на серці за кордоном коштує десь у чотири рази більше, ніж у нас. І це, замітьте, не мініінвазивна, а звичайна», – пояснює свій вибір Богдан Іванович.


«Лікуватися у нас не тільки вигідніше, а й ефективніше та комфортніше»

Про рішення оперуватися в Києві львів’янин не те що не жалкує – каже, що то сама доля його привела в столичну лікарню. Усе пройшло дуже легко, і вже на п’ятий день після операції чоловік пакував речі, щоб їхати додому. У розмові з нами декілька разів просив передати слова вдячності лікарям і всьому медперсоналу Центру кардіохірургії «Добробут». «Я бував у заграничних лікарнях, і що я вам скажу – ця наша клініка дасть фору багатьом із них. Так що нема ніякого смислу їхати в Європу. До того ж треба пам’ятати, що за кордоном персонал, тим більше такі імениті хірурги, як Олександр Дмитрович, не будуть здоровкатися з вами за руку в коридорі і залишати свій номер телефону, щоб дзвонили, якщо щось трапиться. Наша медицина вже така ж продвинута, як за кордоном, але, дякувати богу, набагато людяніша», – переконаний Богдан Іванович.

Comments


Для пацієнтів

bottom of page