Мініінвазивне коронарне шунтування швидко повертає до життя

Мініінвазивне коронарне шунтування – операція на серці, яку у світі почали виконувати лише півтора року тому.

Мініінвазивне коронарне шунтування – операція на серці, яку у світі почали виконувати лише рік тому. До того навіть у найпрогресивніших клініках планети шунти у випадку ураження серцевих судин нашивали, розрізаючи грудну клітку на 25 см. Та й сьогодні зробити шунтування мініінвазивно – через міжреберний розріз всього у кілька сантиметрів – можна поки тільки в Україні, де власне й була розроблена методика. Один з останніх пацієнтів, прооперованих у такий щадний спосіб, – 71-річний Володимир Глемба зі Львівщини.


«Уперше погано із серцем мені стало у 2004-му. Переніс інфаркт по дорозі з космодрому у російському Плесецьку», – розповідає Володимир Йосифович, який майже все життя – і сьогодні – працює у Львівському центрі Інституту космічних досліджень Національної академії наук та Державного космічного агентства України. Гострий стан чоловік переходив на ногах і навіть, зізнається, не кинув курити. Час від часу хвороба нагадувала про себе, але весь час знаходилися якісь відмовки.


«А останнім часом вже почало притискати. І в переносному, і в буквальному значенні. Боліло за грудиною, з’явилася сильна задишка, була миготлива аритмія. І я вирішив, що пора братися за розум і йти до кардіолога. З районної лікарні мене зразу ж направили в обласний кардіоцентр. Там зробили коронарографію, виявили загрозливе ураження судин і дуже дохідливо пояснили – потрібна операція на серці. І щоб не зволікав. Я й не зволікав – уже через тиждень мені зробили мініінвазивне коронарне шунтування Центрі кардіохірургії “Добробут“», – говорить Володимир Йосифович.


Володимир Йосифович Глемба, Львівська область

Здивував усіх знайомих, у кого було коронарне шунтування

Так сталося, що в оточенні Володимира Глемби багато людей, які або робили стентування, або перенесли багатосудинне коронарне шунтування, або мають проблеми із судинами серця і ніяк не зважаться на операцію. «І от коли я дзвонив їм із лікарні на третій–четвертий день після операції і розказував, скільки ходжу та які вправи можу робити, всі дивувалися. Особливо ті, хто мав досвід шунтування через великий розріз грудини і відходив після операції по три місяці. Вони коли чули, що я вже на п’ятий день буду виписуватися зі стаціонару і готовий повернутися на роботу за місяць, тільки-но догуляю літню відпустку, думали, мабуть, що на мене анестезія погано подіяла», – жартує Володимир Йосифович. І каже, що неодмінно займеться лікбезом у своєму оточенні, щоб розповісти друзям, як сьогодні не страшно, швидко і з мінімальним дискомфортом лікують ішемічну хворобу серця. «Люди обов’язково мають знати, що в нас у країні проводяться такі щадні операції, як #мініінвазивне_коронарне_шунтування», – додає чоловік.


Володимир Йосифович дуже вдячний лікарям, які його обстежували у Львові, за те, що порадили звернутися за допомогою до кардіохірурга Олександра Бабляка з клініки «Добробут». Адже саме Олександр Дмитрович розробив методику щадного багатосудинного коронарного шунтування через менш ніж 8-сантиметровий розріз між ребрами, і сьогодні «Добробут» активно розвиває якраз мініінвазивну кардіохірургію.


Ось де справжній космос!

Так Володимир Глемба і його дружина Галина, лікар-ендокринолог за фахом, описують побачене під час лікування в київській клініці. «Усі процедури відпрацьовані буквально до кожної дрібнички і все орієнтовано на те, щоб людина швидше стала здоровою і на п’ятий–шостий день після операції вже пішла додому. Як лікар я відмітила, наскільки професійно діяла вся команда відділення. Дивилася і думала – нашим людям не треба шукати допомоги по закордонах, коли такі віртуози-медики працюють у нас», – каже Галина Глемба.


Зараз, після операції, Володимир Йосифович зізнається, що по-новому дивиться на світ: «Глянув у вікно – горобчик летить, і так тішуся з цього! Уявляю, з якими емоціями зустрінуся вдома з онуками! У нас з бабою Галею їх троє янголятків. Якщо відверто, саме заради того, щоб бачити, як вони ростуть, я й взявся за своє здоров’я. Треба ж щоб у дітей був здоровий сильний дід, правда?»

Для пацієнтів

© 2019 Oleksandr Babliak. Heart Surgery

Тел.: +38 (098) 892-91-90; +38 (098) 036-91-88