«Якби знав, що це не страшно, не зволікав би»

60-річного Володимира Матчака зі Львівщини операція на серці лякала настільки, що чоловік буквально тікав від лікарів і продовжував важко працювати, хоча знав про дуже високий ризик інфаркту.

«Від того, як чоловіку зробили коронарографію і виявили, що судини серця в трьох місцях вже закриті на 80 %, причому одне ураження знаходилося в такому місці, що якби судина перекрилася, стався б тяжкий обширний #інфаркт, до нашого приїзду в Центр кардіохірургії “Добробут“ минуло майже два місяці. Я дуже переживала, що операція на серці затягується, але Володя ніяк не погоджувався. Вірив, що його вилікують таблетками», – розповідає дружина Володимира Івановича. Саме їй він має в першу чергу дякувати за порятунок, адже жінка не здалася і обдзвонила не одного лікаря, щоб таки знайти краще лікування для чоловіка.

Володимир Іванович Матчак із дружиною, Львівська область

Мініінвазивне коронарне шунтування: менша травма, мінімум дискомфорту. І не страшно!

При ураженні коронарних судин, яке діагностували у Володимира Матчака, ефективне тільки #коронарне_шунтування. #Стентування не врятувало б, навпаки – могло б спровокувати інфаркт. Матчакам порадили одразу декілька кардіохірургічних центрів, але у всіх із того списку операція на серці проводилася звичайним способом – через розріз грудини. «А потім від одного з кардіологів ми почули про кардіохірурга Олександра Бабляка і про те, що він робить багатосудинне коронарне шунтування мініінвазивним способом через розріз між ребрами. Нічого не сказавши чоловіку, я подзвонила Олександру Дмитровичу. Пам’ятаю, що він попросив надіслати на електронну пошту дані коронарографії, а я кажу, що сама вдома і не вмію цього зробити. Лікар відповів: “То йдіть до когось з молодих хлопців-сусідів і просіть, щоб допомогли. Чекаю листа“. Я побігла до одного хлопчини, все зробили, а ввечері Олександр Дмитрович вже подзвонив і сказав, що його команда може нам допомогти і коронарне шунтування буде щадним мініінвазивним. Так ми потрапили до Центру кардіохірургії “Добробут“», – розповідає дружина Володимира Івановича.


Щоправда знадобилося ще майже три тижні, щоб переконати чоловіка, але мудра жінка знайшла спосіб: «Я відшукала знайомого, у якого чотири роки тому була така ж операція. Він нам і допоміг. Розказав Володі, що добре почувається, багато працює, навіть пива на свято може випити – і серце не турбує. І що після операції швидко відновився, хоча в нього була звичайна, а нам же мали робити мініінвазивну, то буде, якщо порахувати, що розріз зроблять між ребрами, а не на кістці, і в чотири рази менший, в чотири рази легше».


«Дійсно, нічого страшного і не важко. Уже й апетит прокинувся, і ходити починаю. Даремно боявся», – каже Володимир Іванович на другий день після операції. І вже навіть жартує: «Мені тут рекомендації роздрукували – що і як робити, якщо було коронарне шунтування. Виявляється, кілька тижнів – і на роботу треба виходити. А головне – написано, що й до жінок можна. Ото медицина зараз!»


«У пацієнта буде здорове серце»

Володимиру Матчаку пощастило, кажуть лікарі з клініки «Добробут». Адже незважаючи на зволікання, у чоловіка не сталося інфаркту, і після проведеної операції, яка повністю відновила кровоток у міокарді, серце пацієнта буде здоровим. Щоправда, йому треба буде уважно стежити за станом судин та контролювати рівень холестерину, адже, як показало комплексне обстеження, проведене в клініці перед операцією, у чоловіка атеросклерозом уражені й сонні артерії, і судини ніг. «До речі, люди мають знати, що якщо десь є проблеми із судинами, наприклад в нижніх кінцівках, то обов’язково треба перевірити й судини серця, адже висока ймовірність того, що проблема буде й там», – наголошує кардіолог Центру кардіохірургії «Добробут» Катерина Ревенко.

Для пацієнтів

© 2019 Oleksandr Babliak. Heart Surgery

Тел.: +38 (098) 892-91-90; +38 (098) 036-91-88