top of page

Дві складні операції на серці – через один міні-розріз

Чергове досягнення українських кардіохірургів і черговий прорив у кардіохірургії, причому не тільки у вітчизняній, а взагалі у світовій.

Двокомпонентна операція на серці, під час якої пацієнту проводиться пластика мітрального клапана і #коронарне_шунтування (як одно-, так і багатосудинне), відтепер може виконуватися мініінвазивно, через один маленький – менше 8 см! – розріз справа між ребрами. Те, що ще кілька місяців тому здавалося фантастикою, стало реальністю завдяки лікарям Центру кардіохірургічної допомоги «Добробут».


Володимир Михайлович Шелевій, Львів

«У вас є тільки два місяці! Потрібна пластика мітрального клапана»

Про те, що у нього не в порядку серце, 76-річний Володимир Михайлович Шелевій зі Львова знав декілька років, відколи почався дискомфорт у грудях. Але, за нашою поганою звичкою, вирішувати проблему чоловік не поспішав. «Постійно знаходилося щось більш важливе, робота, якісь родинні справи…», – каже львів’янин. А в березні 2018-го вже прийшов, як каже сам пацієнт, час Х. Лікар подивився мої результати і сказав: «Що я можу вам сказати – якщо не буде проведена #пластика_мітрального_клапана, у вас є тільки два місяці». До того ж з’ясувалося, що чоловіку крім ремонту клапана потрібне ще й коронарне шунтування, бо в декількох місцях судини серця вже закривалися атеросклеротичними бляшками.


Зрозуміло, що всі справи відразу ж відійшли на другий план – родина Шелевіїв почала терміново шукати «свого» кардіохірурга.


«Це диво і доля, що ми потрапили саме до цього лікаря»

За порадою знайомих медиків Володимир Михайлович поїхав до Києва на консультацію до Олександра Бабляка, провідного кардіохірурга Центру кардіохірургії «Добробут». Чоловік зізнається, що був вражений і самою клінікою, і підходом до лікувального процесу, і персоналом, і кардіохірургом Бабляком. «Так усе спокійно, виважено, професійно. Я зразу зрозумів, що довіряю йому своє серце. Подумав, що це точно той фахівець, який зробить якщо не добре, то дуже добре. А вийшло, що зробив взагалі бездоганно!» – не перестає дякувати лікарю Володимир Шелевій.


«Це диво і доля, що ми потрапили саме в цю клініку, до цього кардіохірурга, – каже дружина Володимира Михайловича. – У нашому оточенні багато людей, у яких була операція на серці. Причому оперувалися і в нас, в Україні, і в Польщі, і в Німеччині. Але, повірте, ніхто зі знайомих не почувався так добре на третій день після операції, як чоловік. Ми досі самі не можемо повірити в те, що таке можливо! Його у вівторок прооперували, у четвер він вже ходив коридором, у суботу у нас квитки до Львова. І це при тому що чоловіку 76 років!» Володимир Михайлович, правда, додає, посміхаючись, що він же все життя займався спортом і курив тільки раз – «спробував у десятому класі і зразу ж кинув це діло». Тому, напевно, організм і має сили.


Лікарі погоджуються з ним, але кажуть, що запорукою такого швидкого і легкого відновлення після багатокомпонентної операції на серці стало ще й те, що втручання провели мініінвазивно.


Мініінвазивна хірургія: в Україні більше можливостей, ніж за кордоном

Те, що Володимир Шелевій потрапив до кардіохірургії клініки «Добробут» саме в травні – дійсно можна вважати долею. Адже хоча #мініінвазивна_кардіохірургія в цій приватній медичній мережі стрімко розвивається вже понад рік, такі операції, як у Шелевія, ще в березні 2018-го робили через два міні-розрізи між ребрами (зліва – коронарне шунтування; справа – пластика мітрального клапана), а до того – взагалі через великий 25-сантиметровий розріз грудної кістки. Володимир Михайлович же став першим пацієнтом у світі, багатокомпонентна (!) операція на серці якого була проведена через один міні-розріз менше 8 см.


«Ще два місяці тому ми раділи, коли побачили, що така гібридна операція на серці, як пластика мітрального клапана у поєднанні з коронарним шунтуванням, може виконувати через два міжреберні міні-розрізи. Це вже був прорив, адже дві малі рани, які швидко загоюються, не йдуть у жодне порівняння з розрізом грудини, зростання якої триває мінімум два місяці. Але тоді ми й не думали, що всього за кілька тижнів зможемо першими у світі проводити таку ж операцію через один міні-розріз. Тобто зробимо її вже стовідсотково мініінвазивною. Між іншим, це яскравий приклад того, наскільки швидко змінюється сьогодні медицина взагалі і кардіохірургія зокрема», – говорить кардіохірург Олександр Бабляк.


«І дуже тішить, що такі великі зміни починаються саме в нашій країні і що до них причетні наші лікарі», – додає Володимир Михайлович Шелевій.


Commentaires


Для пацієнтів

bottom of page