Олександр Бабляк
Mar 25, 2017

Післяопераційний рубець, чоловік чи жінка?

0 comments

Коротко про результати експерименту. Було 2 фото п/о рубця на 4-6 день після протезування аортального клапана через міністернотомію. Потрібно було назвати стать пацієнта за фото. В експерименті взяло участь 19 осіб, 14 - медиків, і 5 - не медиків.

Відсоток правильних відповідей - 80%, серед медиків - 90%, серед не медиків - 50%, фактично = плацебо.

Висновок: люди довіряйте медикам.

 

Наступні експерименти будуть цікавішими. Нижче приводимо правильні відповіді:

 

 

 

Жінка -

Чоловік -

 

New Posts
 • Олександр Бабляк
  Apr 24, 2017

  Мамарна артерія (LIMA) є золотим стандартом в коронарному шунтуванні. LIMA повинна бути не просто використана для шунтування, але і використана з дотриманням основних рекомендацій та safety features. Контраргумент хірургам, які не розкривають плевральну порожнину під час виділення LIMA і не виділяють LIMA в проксимальній частині. В таких ситуаціях, зміщення лівою легенею LIMA до центру і прирощення LIMA до грудини в зоні шва – гарантовано, очікуваний результат. Якщо потрібна повторна операція, як от в даному випадку у 81-річного пацієнта - протезування аортального клапана та ре-коронарне шунтування, операція ускладнюється в рази. З можливих варіантів виходу із даної ситуації ми вибрали “displacement of sternum line incision” і наступне відділення мамарної артерії від кістки шляхом гострого препарування в зоні окістя. Happy end, але такі випадки краще попереджувати шляхом виділення LIMA щонайменше до зони лівої підключичної вени і/або розкриття лівої плевральної порожнини, що дозволяє лівій легені зайняти позицію над мамарним кондуїтом. Think ahead.
 • Олександр Бабляк
  Mar 16, 2017

  Мамарна артерія - це артерія, яка йде по внутрішній поверхні грудної клітки з кожного боку від грудини. Використання одної мамарної артерії під час коронарного шунтування - золотий стандарт в кардіохірургії. Насамперед, внаслідок прекрасної служби мамарної артерії як коронарного шунта. Використання двох мамарних артерій - є стандартом для клініки, яка переживає за довговіддалені результати своїх операцій. Не дивлячись на відомі переваги та широкі показання, лише 10% пацієнтів в Європі отримують двомамарне шунтування під час коронарного шунтування. Хірург завжди знайде причину, чому не потрібно використати дві мамарні артерії - від теорії артеріальної гіпоперфузії до діабету і остеомієліту. На щастя, в світі є хірурги в експертних центрах, Paul Sergeant, David Taggart, та інш., які доводять, що використання двох мамарних артерій має беззаперечні переваги. Операція двомамарного шунтування несправедливо вважається тяжкою та сповненою ускладнень і сюрпризів. Насправді, якщо її виконувати щодня, операція двомамарного шунтування, за тривалістю, за зусиллями хірурга, за безпекою для пацієнтів, не відрізняється від коронарного шунтування з використанням вен (венозних шунтів). В операції двохмамарного шунтування є декілька важливих етапів. Початок - це виділення мамарної артерії. Використовуємо техніку скелетування мамарної артерії вже з 1998 року. До речі, скелетування мамарної артерії - клас І рекомендацій. Відео приводимо без обрізів і монтажу. Наступні етапи і продовження буде ... To be continued ...
 • Володимир Дем'яненко
  Mar 11, 2017

  Протезування аортального клапана традиційно виконується через серединну стернотомію. Альтернатива даному доступу широко обговорюється і має право на життя. Основний аспект, який завжди фігурує в дискусії відносно мінідоступів в кардіохірургії - це косметика. Ми розуміємо, що зменшений розріз дає певні косметичні переваги для пацієнта і це очевидно, однак чи все так просто? Дослідження опубліковане в далекому 2009 році показує переваги даного доступу : - Зменшення перебування в палаті інтенсивної терапії, - Зменшення перебування в лікарні, - Зменшення втрати крові, - Рання екстубація. Але дослідження останніх років демонструють, ще більш вагомі аргументи на користь мінідоступу: 1- Даний доступ має переваги у пацієнтів з надмірною вагою тіла, 2 - Пацієнти високого ризику (старші 80 років) , 3 - Але найголовніше те, що міні доступ має переваги в віддаленому періоді після операції. Дослідження показують виживаність пацієнтів після оперативного втручання в порівнянні з повною стернотомією. Наприкінці хотілось навести певні твердження, які панують в " традиційних колах" кардіохірургії - " Літературні данні говорять, що міні доступ до аортального клапана лише такий же добрий, як і повна стернотомія - "Міні доступ не поступається серединній стернотомії" - " Операція з міні доступу більш небезпечна та складна для пацієнта..." - " Нащо заморочуватись - зробим класично...". Але “кардіохірургам - поціновувачам традицій” певним чином потрібно відповісти і на такі питання: - Чому потрібно робити розширення доступу? - Чому потрібно збільшувати крововтрату? - Навіщо збільшувати травматичність, та як наслідок дискомфорт пацієнта? - Чи потрібно збільшувати термін перебування пацієнта в лікарні?

© 2019 Oleksandr Babliak. Heart Surgery

Тел.: +38 (098) 892-91-90; +38 (098) 036-91-88