Якість життя після операції

"Після операції я можу жартувати" і "Буду слідкувати за медициною, бо вона мене спасла" - щонайменше два послання від нашого 82-літнього пацієнта. 

 

Вік є важливим фактором під час операції на серці, оскільки в старшому віці відновчі процеси йдуть помаліше, а захворювання може розвиватися швидше, залишаючи менше резервів на боротьбу із стресовими ситуаціями. Та і сама операція на серці є більш ДЕЛІКАТНОЮ штукою в 80-літнього, ніж в 60-літнього.

 

Головне зрозуміти, що вік - не є вирішальним фактором в питанні робити чи не робити операцію на серці. Операцію можна пропонувати і в 80, і в 85 років, якщо можна покращити якість життя і збільшити тривалість. Іншими словами - ДОДАТИ ЯКІСНИХ РОКІВ ДО ЖИТТЯ.

 

Тривалість життя легко виміряти кількісно. Натомість, ЯКІСТЬ ЖИТТЯ - суб’єктивний показник, оцінюється особисто пацієнтом. В деяких випадках, якість життя покращується з перших днів після операції. Відновлення організма ще буде тривати пару тижнів, але нові можливості і нові відчуття формують твій день.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Избранные посты

Мініінвазивна кардіохірургія, питання - відповіді

June 5, 2018

1/3
Please reload

Недавние посты

January 15, 2019

Please reload

Архив
Please reload

Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2019 Oleksandr Babliak. Heart Surgery

Тел.: +38 (098) 892-91-90; +38 (098) 036-91-88